Badania prenatalne

W Polsce coraz częściej mówi się o metodzie in vitro. Jest to idealne rozwiązanie dla par, które mają problemy z zajściem w ciążę. Pozyskuje się zarodki różnymi metodami. Łączy się komórkę jajową z plemnikiem w warunkach laboratoryjnych.

Diagnostyka prenatalna

diagnostyka preimplantacyjna zarodkówOczywiście przed implantacją zarodek musi zostać poddany szczegółowym badaniom – jest to tzw. diagnostyka preimplantacyjna zarodków. Dopiero przebadany i sprawdzony zarodek, który jest silny, zdrowy, może zostać implantowany do śluzówki macicy kobiety. In vitro pomaga wielu parom na całym świecie. Kiedy para nie może doczekać się dziecka, próbują, ale niestety nic z tego nie wychodzi, należy wziąć pod uwagę bezpłodność jednego z partnerów. W takiej sytuacji można np. udać się do lekarza specjalisty i wykonać niezbędne badania. Mężczyźni mogą liczyć na badanie nasienia. W Poznaniu czy w innych dużych miastach jest to rozwiązanie popularne. Nasienie bada się na różne sposoby, ale przede wszystkim sprawdza się żywotność plemników, ich morfologię czyli budowę, ruchliwość plemników. Żywotne i ruchliwe plemniki są zdolne do zapłodnienia. Może też zdarzyć się, że w nasieniu plemniki w ogóle nie będą obecne. Lekarze specjaliści zajmują się nie tylko leczeniem bezpłodności, ale działają również już po zapłodnieniu. Można wykonywać u nich badania prenatalne. Kobiety z kolei mogą liczyć na rewitalizację pochwy – zwłaszcza po porodzie lub po chorobach przewlekłych.

Tego typu sprawy często są jeszcze dla Polaków wstydliwe, ale to na szczęście się zmienia i coraz więcej osób decyduje się na badania kontrolne u urologa, ginekologa. Warto dbać o swój układ rozrodczy oraz układ moczowy i przynajmniej raz w roku pojawiać się na takich badaniach kontrolnych. Najlepiej wybierać sprawdzonego lekarza specjalistę.

Źródło ivita.eu

Close Menu