Zadzwoń: (48) 764 919 322

Buty motocyklowe – charakterystyka

Odpowiedni stój z pewnością sprawi, że podróżowanie motocyklem staje się wygodne i przyjemne. Kask służy naszemu bezpieczeństwu, kombinezon nadaje nam charakteru. Jednak ważne są również buty motocyklowe. Nie warto nosić zwykłych butów, bo szybko się zniszczą i nie są przystosowane do jazdy motocyklem.

Buty motocyklowe z dobrą podeszwą

schuberth c3 proZ pewnością wszystkie modele butów motocyklowych powinny mieć antypoślizgową powierzchnię. Dzięki temu przyczepność będzie większa, a jazda motocyklem bezpieczniejsza. Noga nie ześlizgnie się nam z dźwignia rozrusznika nożnego albo z podnóżka, bo mogliby sprawić, że stracilibyśmy panowanie nad nim. Antypoślizgowa podeszwa jest również przydatna po podróży motocyklem, w końcu mokra od deszczu ziemia też potrafi być zdradliwa. Dobre buty motocyklowe powinny być także dokładnie dopasowane do naszej stopy. Zbyt ciasne sprawią, że noga będzie nam cierpnąć, jednak zbyt luźne mogą nam spadać z nogi, co jest mało komfortowe podczas jazdy motocyklem. Buty powinny być jednak bardziej dopasowane, tak by też woda nie mogła przez nie wlecieć. Buty na motor mogą różnić się w zależności od tego po jakiej trasie będziemy jechać. Do miasta wystarczą nam zwykłe buty, jednak na trasy bardziej niebezpieczne przydają się buty wyższe, usztywniane, w twardszego materiału. Mają na celu zabezpieczenie naszej stopy przy upadku, dzięki czemu nie dojdzie do złamania czy skręcenia. Dobre obuwie powinno być wodoodporne i wiatroszczelne, bo wiadomo, ze podczas szybkiej jazdy wiatr jest bardzo silny.

Odporność na wodę przydaje się w czasie jesienno-zimowym, kiedy opady deszczu i śniegu są na porządku dziennym. Zwykłe buty szybko by przemokły, a na motorze nie ma dachu jak w samochodzie, który by nas przed nimi ochronił.

Więcej informacji www.msmoto.pl

Close Menu