Zadzwoń: (48) 764 919 322

Filmy poklatkowe dla biznesu

Filmy poklatkowe mają za zadanie pokazać to, co nie dostrzega ludzka percepcja. Już 30 lat temu John Lenon w jednym ze swoich teledysków wykorzystał tę technikę by pokazać, jak rozwija się róża. Zdjęcia były robione co 7 minut, przez cały okres rozkwitu, a potem połączone w jeden film. Dało to piorunujący efekt wizualny.

Time Lapse  w służbie biznesu

film timelapseW dzisiejszych czasach wykorzystuje się tą technikę tak, że film timelapse jest pokazywany potencjalnemu klientowi np. jak przebiegała budowa domu (w przyśpieszonym czasie), ale tak, aby wszytko było jak najbardziej widoczne dla danego klienta i aby tego klienta tak zachwycić profesjonalizmem, że będzie on chętnie współpracował z daną firmą. Nie jest to łatwe. Filmy poklatkowe trzeba umieć zrobić, oraz trzeba jednocześnie wykorzystać odpowiedni dźwięk do całości produktu. Sam marketing coraz częściej i żywiej interesuje się tego typu techniką uważając, że jest to znacznie lepsze od samego filmu reklamowego. Także potencjalni klienci (oczywiście wizualnie) mogą “więcej” dostrzec na filmie poklatkowym i bardziej dosadnie może dotrzeć do nich sam emitowany przekaz filmowy. Filmowy, ponieważ nawet jeśli są to jedynie zdjęcia połączone w jedno, to puszczone razem tworzą już cały film. A czymże jest sam film, (nawet zwykły) jeśli nie zbiorem różnorodnych, przemykających obrazów? Większość obecnie tworzonych reklam, wykorzystuje filmy time lapse.

Film poklatkowy jest wykorzystywany przede wszystkim nie tylko do promocji komercyjnych (firmowych), ale także do promocji inwestycji budowlanych, oraz nawet miast. Pokazywanie budowli, czy innych inwestycji tworzonych przez lata, w czasie kilku minut staje się bardzo atrakcyjne i dlatego jest coraz częściej wykorzystywane przez działy PR.

Close Menu