Globalne ocieplenie, czy ekogroszek jest w stanie zatrzymać ten proces?

Wiele się ostatnio mówi na temat globalnego ocieplenia. Co za tym idzie, ciągle jest nagonka wręcz na ludzi, którzy palą w swoim domowym ognisku za pomocą węgla drzewnego lub kamiennego. Więc czym powinniśmy palić?

Czy ekogroszek jest aż taki eko, że powstrzyma globale ocieplenie?

eko-groszekNajlepiej tymi, którzy uważają, że globalne ocieplenie to ściema. A tak na poważnie to już choćby ekogroszek już jest niby dobry. Jeszcze lepiej to ogrzewanie żeby było ze źródeł odnawialnych. Oczywiście łatwo powiedzieć. Jednak co zrobić, gdy w kraju, gdzie wiele osób ledwo ma pieniądze na przeżycie od 1 do 1 chcą ograniczyć najtańszą formę opału jaką jest węgiel kamienny? Ktoś powie, że to nie prawda. Ale jednak cena mówi wszystko. Cena za tonę węgla kamiennego to ok 400-600zł. Cena za tani ekogroszek to 800-950zł a za ekogroszek pakowany to już 900 – 1050. Różnice w kwocie, widoczne są gołym okiem. A co mamy więcej? Więcej mamy mniejszą kaloryczność naszego paliwa opałowego, ponieważ węgiel kamienny jest lepszy. Oczywiście tak patrząc, można byłoby palić koksem, ale też bez przesady, ponieważ nasze piece nie są przystosowane do tego typu opału. Ale czy tak naprawdę dużo mniej wylatuje CO2 z naszego komina? Czy jest aż tak zdrowiej? Z tego co mi wiadomo, to czy palimy ekogroszkiem, czy węglem to smog i tak może się pokazać i tak, dlatego powinniśmy sami poczytać i kierować się tym co sami wiemy, ponieważ przeczytaliśmy coś w rzetelnym źródle.

Każdy „specjalista” może i tak swoje powiedzieć, jednak czy jest to zgodne z prawdą? I tutaj często właśnie wychodzi, że prawda leży całkowicie gdzie indziej.

Close Menu