Szampony do brody wzbogacane witaminami

Szampony do brody wzbogacane witaminami

Mycie brody jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji zarostu, którego na pewno nie należy lekceważyć. Są osoby, które używają do mycia brody mydła lub zwykłego szamponu do włosów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że struktura włosów brody jest nieco inna.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szampon do brody?

uppercut deluxeSą to włosy gęstsze, mocniejsze, grubsze, które wymagają użycia profesjonalnych środków. Na szczęście na polskim rynku można znaleźć co najmniej kilka preparatów, które nadają się idealnie do mycia brody. Brodę należy myć w czasie codziennej kąpieli czy prysznica. Do mycia brody użycia się szamponów przeznaczonych właśnie do tego celu. Można je kupić za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Mogą to być szampony marki uppercut deluxe – takie szampony składają się najczęściej z naturalnych składników, ekstraktów roślinnych. Warto kupować szampony do brody, które są wzbogacane w witaminy i inne niezbędne składniki, które poprawiają wzrost włosów. Są też szampony przeznaczone do włosów brody, które przetłuszczają się lub wręcz przeciwnie – przesuszają. Na pewno należy dobrać szampon odpowiednio do jakości włosów brody. Jeśli włosy są rzadkie, można kupić szampon do brody ze składnikami przyspieszającymi porost włosów. Włosy potrzebują takich witamin jak A, E, C, dlatego warto wybierać szampony, które są wzbogacane właśnie o takie witaminy.

Szampon powinien nie tylko oczyścić brodę z różnych zanieczyszczeń, ale też wyeliminować nieprzyjemne zapachy np. dymu tytoniowego. Jeśli chodzi o zapachy szamponów do brody, są one bardzo różne – można kupić szampony ziołowe, o zapachu owoców, drzew i nie tylko. Najlepiej dobrać zapach szamponu stosownie do zapachu używanych perfum. Po myciu należy dokładnie rozczesać włosy brody kartaczem.

Close Menu