Tworzenie posadzek z żywicy epoksydowej – baza i utwardzacz

Dawno temu podłogi z żywicy epoksydowej czy poliuretanowej były stosowane w innych miejscach niż wnętrza domu. Takie podłogi instalowano w garażu, pomieszczeniu gospodarczym, na tarasie. Można je było znaleźć również w halach produkcyjnych.

Posadzki z żywicy – posadzki cienkowarstwowe i ich zastosowanie

podłoga z żywicy epoksydowej wykonywana we WrocławiuCoraz częściej jednak podłogi z żywicy epoksydowej pojawiają się również w mieszkaniach. Wnętrza w stylu minimalistycznym, industrialnym są zdecydowanie najlepsze, jeśli chodzi o zastosowanie żywicy epoksydowej. Właśnie w takich wnętrzach wygląda ona zdecydowanie najlepiej. Tego typu podłogi są też bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na różne rodzaje alergii. Istnieją różne rodzaje podłóg z żywicy. Żywice otrzymuje się metodami polikondensacji różnych związków chemicznych. Takie żywice stosowane są nie tylko w budownictwie, wykańczaniu wnętrz, ale od wielu lat znane są w przemyśle samochodowym, elektronicznym, lotniczym – tworzy się z nich lakiery oraz kleje. Taka podłoga z żywicy epoksydowej wykonywana we Wrocławiu to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie oryginalne rozwiązania. Lakier dwuskładnikowy zawsze składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest baza, a drugim utwardzacz. To tworzywo stanowi materiał, który wylewa się w celu wytworzenia posadzki żywicowej.

Oczywiście rodzaj posadzki z żywicy zależy w dużej mierze od tego, jakiego pomieszczenia dotyczy. Takie posadzki można wykonać nawet samodzielnie. Tu jednak trzeba pamiętać o tym, że na własną rękę możliwe jest wykonanie tylko posadzek żywicznych cienkowarstwowych. Mają one grubość 0,5 mm. Są to po prostu betonowe wylewki, które mają w swoim składzie żywicę gruntującą. Wadą tych posadzek jest to, że są raczej nietrwałe. Nie nadają się do takich pomieszczeń jak kuchnia, przedpokój czy też salon.

Close Menu