Zadzwoń: (48) 764 919 322

Zeszłoroczny kryzys w branży a tanie drzwi techniczne

Dawno już nie było w mojej branży takiego kryzysu jak ten z zeszłego roku. Co najśmieszniejsze nałożyły się na to dwa czynniki – ludzie w tym samym momencie zorientowali się, że we Wrocławiu praktycznie nie ma gdzie kupić drzwi do firmy, jak i cały świat stanął przed widmem kryzysu.

Wrocławskie drzwi techniczne i groźna konkurencja

drzwi techniczneCeny musieliśmy opuścić ze względu na konkurencję, a i musieliśmy się przygotować do generalnie zmniejszonego ruchu z powodu kryzysu. Do dziś nie wiem jak to przetrwaliśmy – zastój trwał chyba przez pół roku. Szef nie był głupi – wiedział, że drzwi drewniane na pewno prędzej czy później wrócą do łask, więc zamiast zamykać fabrykę czekał na koniec kryzysu. Musiał mieć odłożone naprawdę kupę forsy, bo przez cały ten czas przestoju zawsze płacił normalną pensję na czas, ucinając jedynie lekko premię, słusznie zresztą. Moim zadaniem było doglądanie, czy drzwi wewnętrzne są dobrze obrabiane przez maszynę, więc gdy przez jakiś czas produkcja była wstrzymana, nie dziwiłem się, że dostaję jedynie podstawę. Wiem, że kolega mający tanie drzwi techniczne we Wrocławiu wciąż dostawał premię – szefowi udało się pomimo kryzysu wynegocjować jakiś kontrakt, przez co pracownicy z tamtego działu mieli w ogóle coś do roboty. Wprowadziliśmy nową usługę nazywającą się „drzwi z montażem”, ponieważ skoro i tak siedzieliśmy i nic nie robiliśmy, to równie dobrze mogliśmy jeździć po pojedynczych ludziach którzy to od nas kupowali i montować im to za darmo. Zwiedziłem przy okazji cały Wrocław – choć mieszkałem tu bardzo długo, nigdy nie miałem okazji by poznać go całego.

Gdy wreszcie ruch w interesie odżył od razu poczuliśmy co to znaczy ciężka praca. Ludzie zaczęli zamawiać drzwi zarówno do nowych firm, jak i wymieniać te które już mieli w istniejących już działalnościach. Powoli wszystko wracało do normy.

Close Menu